تبلیغات
☫بسیجیان ولایت☫ - جنگ غزه به روایت آمار و ارقام


☫بسیجیان ولایت☫
 
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسدآماری که سازمان ملل و گروه‌های فلسطین در مورد تعداد شهدای تجاوزات اسرائیل به غزه منتشر کرده‌اند و منابع اسرائیلی نیز آن را تایید می‌کنند بیانگر این است که بیش از ۸۰ درصد این قربانیان غیر نظامی هستند.

به گزارش تسنیم روزنامه صهیونیستی هاآرتص تعداد شهدای غیر نظامی حملات اسرائیل به غزه را بین 40 تا 70 درصد اعلام کرد و افزود این ارقام دال بر این است که کشتار شهروندان غیر نظامی موردی و اتفاقی نیست.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: آماری که از کشته شدگان منتشر شده است و برخی از هدف‌هایی غیر نظامی که مورد حمله قرار می‌گیرند این نگرانی را ایجاد می‌کند که ارتش اسرائیل قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است.

هاآرتص افزود که مسئولیت (نقض قوانین ) برعهده مسئولان سیاسی و نظامیان اسرائیل است.

از سوی دیگر مرکز حقوق بشر فلسطین اعلام کرد که 80 درصد از کل شهدای تجاوزات اسرائیل به غزه غیر نظامیان هستند و پیشتر سازمان ملل این تعداد را 77 درصد اعلام کرده بود.

همچنین از زمان آغاز حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه 65 فلسطینی شهید شده‌اند که بیشتر آنها کودکان هستند.

بنا بر اعلام سازمان ملل اسرائیل با حملات خود به نوار غزه باعث آوارگی بیش از 50 هزار نفر شده است. مساحت غزه به 362 کیلومتر مربع می‌رسد و در آن بیش از 1.8 میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند که از چندین سال پیش در محاصره اسرائیل به سر می‌برند.

بر اثر حملات اسرائیل به زیر ساخت‌های غزه 70 درصد از سکان غزه از برق محروم شده‌اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که از 1161 موشکی که به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شده، سامانه ضد موشکی موسوم به گنبد آهنین توانسه است 320 موشک را رهگیری و منهدم کند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: شمار کل شهدای فلسطینی از آغاز حملات ارتش رژیم اسرائیل به نوار غزه از 12 روز پیش تاکنون به314 شهید رسید که در بین آنها 72 کودک ، 24 زن و 18 سالخورده به چشم می‌خورد و در این تجاوز همچنین 2270 تن زخمی شدند که 657 نفر از آنها کودک، 408 تن زن و 98 نفر نیز از سالخوردگان هستند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 تیر 1393 توسط عبدالهی
تمامی حقوق مطالب برای ☫بسیجیان ولایت☫ محفوظ می باشد